VNUČKY - SETKÁNÍ BABIČEK A JEJICH VNUČEK 

Kurz Vnučky je setkání babiček a jejich vnuček ve věku 7 - 12 let. Čeká vás společné povídání, tvoření, procházky v přírodě, hry a cvičení. Jsou to právě babičky, jejíchž rolí je předat vnučkám moudrost generací žen před nimi a umožnit jim poznat své kořeny "z první ruky". Program je pestrý a zahrnuje různé typy aktivit uvnitř i venku. Nabídneme vám spoustu impulsů pro vzájemné sdílení a společné tvoření. Pokud se obáváte mluvení před skupinou, nebojte se, nebudeme vás nutit. Čas na kurzu Vnučky je věnován především dvojici babička - vnučka a chceme, abyste si jej užily v pohodě a takovém soukromí, jaké si samy nastavíte.

SETKÁNÍ    DCERKY

Pobytový kurz pro maminky a dcery ve věku 12 -16 let o tom, jak spolu co nejlépe projít dospíváním, dát si respekt a svobodu a přitom se vzájemně neztratit. Jak podpořit své dcery k sebevědomí a sebehodnotě a sama se při tom něco přiučit

 

SETKÁNÍ    DCEREČKY

Dcerečky je pobytový kurz pro maminky a dcery ve věku 7-11 let. Několik dnů společného času na posílení ženství ve vaší rodinné linii, na vaše ženská i dívčí témata. Maminky, budete mít možnost poznat ženu, kterou se stává vaše dospívající dcera! 

 

 

 

Termín kurzu se bude vyjednávat se ženami, které o toto setkání projeví zájem. Vyplňte prosím formulář a Jana Haková vám pošle aktuální informace o počtu zájemkyň a plánování termínu.

Co chtějí babičky...

Užít si naplno společný a bezstarostný čas s vnučkou, při hezkém programu a v přírodě. A třeba i zjistit, že hrát si je skvělé v každém věku. Načerpat energii a odpočinout si. Inspirovat se vzájemně od ostatních, jak být trpělivou, chápavou a hlavně spokojenou babičkou, ať už vlastní nebo nevlastní, vzdálenou nebo „tou druhou“, prostě babičkou, která tu je, když je jí potřeba, a na kterou se nezapomíná.

Co chtějí vnučky...

Prožít s babičkou hezké chvíle a ujistit se, že ona je tu pro ni, že ji podporuje a má ráda bez nároků a očekávání. Nechat se překvapit, co babička umí a ještě dokáže. Chce slyšet vyprávění o době, kdy babi byla malá, jaké to bylo, když si nerozuměla s kamarádkou, když dostala první pusu nebo co jí v životě pomáhalo, když se jí nedařilo. Potkat se s holkama a užít si letní holčičí partu.

Maminkám...

Uvítáme, když maminky prožijí poslední dopoledne s námi. Bude malý program, piknik a hlavně pocházka po místech, kde babi s dcerkou zažívaly všechna dobrodružství. Zejména mladší holčičky tak plynule přejdou z \"jedné náruče do druhé\" a bude pro ně loučení s babičkou snazší. Navíc strávit spolu tři generace žen hezké dopoledne bude fajn.

 

MOMENTKY ZE SETKÁNÍ: 

PŘEČTI SI VZKAZY OD MINULÝCH ÚČASTNIC: 

Setkání babiček a vnuček bylo – nevím jak nejlépe vyjádřit prožité chvíle v kruhu úžasných babiček a milých vnuček – Bylo krásné, pohodové a inspirující pro společné chvíle se svou vnučkou.
Zdenababička
Inspirativní a podnětné prostředí mimo okruh rodiny, na místě, kde je krásně a kde to žádná z nás neznala, nám umožnilo vidět se jinak, objevovat na sobě navzájem to, co je doma skryto. Poznat se jinak nejen v čase určeném k povídání, ale především v reakcích na nabízené aktivity, ať už to byl tanec, výtvarná činnost, při zpěvu či péči o svá těla. Určitě i navázání nových kontaktů a sdělování si zkušeností bylo přínosné jak pro babičky, tak i pro vnučky, protože jsme se mohly seznámit třeba s jiným modelem vztahu.
Věrababička
Byly to krásné dny naplněné radostí, tvořivostí a neustálým těšením na to, co bude následovat. Cítila jsem krásné souznění nejen mezi mnou a mojí vnučkou, ale i v celé milé společnosti babiček, dětí a skvělých lektorek kurzu. Díky za to. O kurzu stále s nadšením vyprávím mým známým a mohu ho doporučit všem babičkám. Moc ráda bych se zůčastnila Mokošího kurzu ještě s další vnučkou!
Evababička

VÍCE INFORMACÍ K PŘIHLÁŠCE A CENĚ KURZU: 

ČAS: St 18:00 – Ne 14:00

Volitelná cena programu za dvojici: 5 500 - 11 500 Kč 

Cena ubytování a stravy za dvojici: 5 200 Kč

Celková cena kurzu Vnučky za dvojici: 10 700 - 16 700 Kč

Každá další vnučka: 2 800 Kč za pobyt včetně ubytování, stravy a programu

Důležitá informace: Maminky s námi stráví nedělní dopoledne. Zveme je na ochutnání programu a na společný oběd.

CENA KURZU JE OTEVŘENÁ

Cena za ubytování a stravu je fixní podle cen střediska, na které jedeme. Na nádherné permafarmě Jagava vás bude stát 5 200 Kč za účastnickou dvojici.

Cena za program je otevřená. Můžete zaplatit částku v rozmezí 5 500 Kč - 11 500 Kč. Proč? Nejnižší cena pokrývá přímé náklady kurzu (přípravu a realizaci programu kurzu vedeného třemi lektorkami, materiál potřebný na program a další nutné náklady). Každá žena je v současné době v jiné životní situaci, každá z nás prožívá život jinak a má jiné možnosti. Pro některou je cena kurzu příliš vysoká, pro některou nepochopitelně nízká. Některé ženy si mohou dovolit zaplatit víc a podpořit tak jiné ženy, které to štěstí v současné době nemají. 

KURZ PRO VÁS PŘIPRAVUJÍ:

Jana Haková

Jsem především mámou tří dětí. Ve svých 42 letech mám dojem, že život teprve začíná a užívám si jej s vášní i klidem. Miluju divadlo, hory, ranní běh a vaření. Mokoša mi otevřela cestu k sobě samé, k mému ženství a k větší životní pohodě. Kurz Vnučky vznikl tak trochu jako dárek mé mámě a dceři, které jsou pro mě moc důležité. 

Garantka kurzu: janahakova007@gmail.com

Martina Kučerová 

Zrozena Mokošou a jsem za to velmi vděčná. Vděčná jsem také za mou báječnou rodinu a tak jsem šťasná žena, která tančí životem, což je zase logo mé pracovní vizitky. S dcerou Kačenkou milujeme všechny naše holčičí chvilky bez taťky a bráchy.

 

 

Katka Pokorná

Já sama jsem si svých babiček příliš neužila, tak mám radost, že moje dospělé děti mají s babičkou pěkný vztah, zajdou si spolu na kafíčko nebo jen tak povykládat. Osobně se na roli babičky moc těším a možná, že to ani nebude zas tak dlouho trvat. Věřím, že setkání babiček a vnuček bude velkou inspirací a mít možnost takové setkání provázet je pro mě velká čest.
 
 

Napište nám, pokud máte zájem vědět, co Mokoša chystá. Rády Vás budeme informovat.