RITUÁL MENARCHÉ - ČERVENÝ KVĚT

 

OSLAV MOŽNOST DARU ŽIVOTA NA SLAVNOSTI ROZKVÉTAJÍCÍ ŽENY

Víkend pro dcery a mámy v každém věku. Podpoř svoji dceru během přechodové fáze jejího života, kdy se z dívky stává ženou. Nyní nebo i zpětně. Při zrání ženské duše pozemský čas nehraje roli.

 

14. - 16. 4. 2023

Penzion U Výletů v obci Moravec

Milá dcero,

pokud cítíš volání, přijď uctít zlomový okamžik svého života a oslavit do kruhu žen svoje menarche!

  • Budeš slavit,
  • budeš v kovárně transformovat matku
  • a na střelnici si vystřelíš červený květ!

Milá mámo,

chceš-li se stát vědomou průvodkyní své dceři na stezce cyklickým životem, přijeď ji podpořit při slavnosti rozkvétající ženy!

  • Budeš hníst těsto,
  • budeš vzpomínat
  • a budeš ze sebe u vodní hladiny křesat to nejlepší!

Tímto přechodovým rituálem můžete vzájemně uctít své ženství a zároveň se sobě neztratit jako máma a dcera.

SLAVNOSTÍ  VÁS PROVEDOU:

Martina Turečková 

Mezi studia na gymnáziu a na univerzitě
jsem si vsunula druhou maturitu z kovařiny, a nikdy jsem nelitovala. Stejně tak, když jsem s Petrou Drahanskou stála u zrodu prvního kurzu Mokoša, tenkrát ještě pod Prázdninovou školou Lipnice. To jsem zrovna byla těhotná s naší prvorozenou Ladou. Země se od té doby již 
párkrát prořítila na své vesmírné trase kolem Slunce, a z Lady už je mladá žena. I z druhorozené Iny. Není to jednoduchý čas, ale kdo říkal, že to bude jednoduché? Je potřeba leccos přenastavit a najednou se naučit žít se ženou, se ženami. Paradoxně mi s tím pomohl můj muž, který tuto dovednost již léta prohlubuje žitím se mnou 🙂

Kateřina Pokorná

Na své cestě Ženy jsem dostala dar projít si zpětně rituálem první menstruace, který ve mně uzdravil 
mnohé včetně vztahu s vlastní mámou. Díky tomu jsem našla odhodlání a sílu stát se průvodkyní své dnes už dospělé dceři v tomto zlomovém okamžiku života. Tohle hluboké a krásné propojení bych přála zažít každé mámě a každé dceři. Několik let jsem iniciovala ženské kruhy a lektorsky se podílím na kurzu Dcerečky pod hlavičkou Mokoši. Ráda rozeznívám hlasy i srdce lidí společným zpěvem s kytarou a bubnem, mými společníky na cestě jsou i tanec a přírodní vůně.

Pavlína Zimmermannová

Má dcera dorůstá a já každým dnem čekám, kdy se z ní stane žena. Ráda bych s ní sdílela a byla jí oporou, zároveň mám strach, jak moc, či málo, mi dovolí být blízko. Jsem ponořena do studia dramatické výchovy, kterou považuji za ohromný nástroj k práci na rozvíjení sociálních zdatností malých i velkých lidí. Miluji pobývat pod širým nebem - cítit jaká je zima nebo teplo. Cítit, jak chutná hlad. Číst, co vítr přináší, či odnáší. Slyšet, jak mluví řeka a vidět obrazy v ohni. Každý den, se snažím doplnit alespoň malým kouskem "umění" - které je pro mě čím dál důležitější nedílnou součástí životů nás všech pro pocit Míru uvnitř i okolo nás. A mnohem raději něco dělám než mluvím, takže dost řečí a těším se na setkání!

ORGANIZAČNÍ INFORMACE:

Termín: 14. - 16. 4. 2023

Místo: Penzion U Výletů, Moravec

Cena programu je otevřená: 3700 Kč až 6000 Kč / platba na účet

Cena za ubytování a stravu: 3000 Kč / platba na místě v hotovosti

Cena za program je otevřená. Můžete zaplatit částku v rozmezí 3700 Kč až 6000 Kč. Proč? Je plně na vás, jakou cenu v tomto rozmezí zvolíte. Nejnižší cena pokrývá přímé náklady kurzu (přípravu a realizaci víkendového programu kurzu vedeného několika lektorkami, materiál potřebný na program a překvapení pro účastnice). Každá žena je v současné době v jiné životní situaci, každá z nás prožívá život jinak a má jiné možnosti. Pro některou je cena kurzu příliš vysoká, pro některou nepochopitelně nízká. Některé ženy si mohou dovolit zaplatit víc a podpořit tak jiné ženy, které to štěstí v současné době nemají nebo ocenit práci lektorek.

Kontaktní osoba: Kateřina Pokorná, mail: katka@muzikocesta.cz

Napište nám, pokud máte zájem vědět, co Mokoša chystá. Rády Vás budeme informovat.