MOKOŠA - MEZIGENERAČNÍ SETKÁNÍ ŽEN

 

 

 

 

 

.

NAPOJ SE NA SVOJI MOUDROST, SÍLU A INTUICI. VYŽIV SVOJI PŘIROZENOU ŽENSKOST!

Nabízíme Ti 6 dní pro sebe! Jsi zvána na setkání tří generací, k navazování zpřetrhaných nitek ženské moudrosti. K sbírání střípků babských rad. K vzájemnému naslouchání, vnímání a respektování každého ženského věku. Každá z nás má ostatním ženám co nabídnout. A každá může získat to, co právě potřebuje! Pojďme se setkat napříč generacemi a tam, kde na sebe máme čas, protože moudrost ženství leží mimo naši generaci a mimo okruh našich kamarádek.

CHCEŠ ZAŽÍT:

... SÍLU INTUICE - SEBEPŘIJETÍ - SCHOPNOST LÉČIT - RPOČIŠTĚNÍ RODOVÉ LINIE - PŘIJETÍ MATKY - ŽENSKÝ RITUÁL?

22. - 27. 4. 2024

Penzion Statek Habří 

JAK MOKOŠA PROBÍHÁ?

Každé setkání je jedinečným ornamentem z pečlivě vybraných programových bloků, které staví především na vlastním prožitku. Dostáváme se tak hluboko pod povrch každodennosti. Mokoša je pro ženy místem, kde lze zažít sílu poradních kruhů, konstelačních náhedů, koučovacích technik, tance, zpěvu, rituálů, tvořivých dílen a pobytu v přírodě. Vytváříme prostor pro to, aby každá měla sama o čem přemýšlet a zodpověděla si na své aktuální otázky. Navzájem se inspirujeme svými příběhy a životními zkušenostmi, podporujeme se a dotýkáme se hlubších úrovní naší existence v těle ženy. 

 

 

ODKUD NÁZEV MOKOŠA?

Mokoša je jméno bohyně, které je odvozeno od slovanského základu mok/mokr tedy mokrý a koš/kš - los, úděl, osud. Je zosobněním vlhké a úrodné Matky Země. Stará se o to, aby každý člověk šel po osudem dané cestě, ale zároveň mu dává prostor pro svobodnou volbu. Je patronkou přadlen, proto i Ty můžeš přijet do našich setkání vetkat nitku svého osudu, zjistit co je podstatou tvého ženství a jak z něj můžeš čerpat. Zároveň se dotknout konstanty, která nás ženy spojuje napříč generacemi a na vlastní kůži zažít léčivé napojení na archetypální podstatu ženského elementu našich osobností.

CO SE NA SETKÁNÍ DĚJE:

 • Ranní setkání v ženském kruhu
  Po dobré snídani se scházíme a sdílíme dojmy z předchozího dne.
 • Do a odpolední programové bloky
  Během dne střídáme různé typy aktivit a ženských témat. Celý program má promyšlenou dramaturgii ve vztahu k ženství. Většinou ve zcela nečekané chvíli nabídne program každé nějaké osobní překvapení. Nechceme prozradit úplně vše:-)
 • Novodobé přástky a dračky
  Vždy po obědě máme příležitost zažívat, jaké to dříve bylo, když se ženy scházely u draní peří a probíraly bez přítomnosti mužů důležitá ženská témata.
 • Večerní tance, masáže, ženské rituály
  Večer je obvykle připraven silný a méně povídací program, kdy máme možnost dostat se do hlubokého kontaktu sama se sebou bez zbytečných slov.
 • Pobyt v přírodě
  Všechny části programu jsou dobrovolné, kdykoliv si můžeš udělat čas sama pro sebe a jít se projít do přírody. Okolní krásné prostředí však využíváme i cíleně během některých programů.

CO NA SETKÁNÍ ZÍSKÁŠ: 

 • Čas na sebe
  vystoupíš z každodenního kolotoče, ze všech svých rolí a budeš mít šest dní jenom sama pro sebe
 • Bezpodmínečné přijetí
  poznáš sílu a podporu společenství žen, které bez přítomnosti mužů přirozeně odkládají soupeřivost a naslouchají celým srdcem
 • Nečekané náhledy na svoje životní situace
  skrze životní zkušenosti ostatních žen, získáš nové pohledy na své životní situace a problémy, o kterých si možná myslíš, že jsi na ně sama
 • Jiskru v oku
  obohatíš ostatní ženy a sama dostaneš dávku inspirace, estrogenu a lásky, díky které budeš krásnější, klidnější a vyrovnanější
 • Komunitu žen, do které se můžeš vracet
  pokud se Ti na Mokoše zalíbí, můžeš se potkávat s ostatními ženami i nadále na dalších akcích, pořádaných pouze pro naše účastnice

PROČ JSOU VÍTÁNY ŽENY VE VĚKU 20+ A STARŠÍ?

Připadáš si ještě mladá a máš strach, že nebudeš mít ostatním ženám co předat? Jenže jedině skrze tvé sdílení si budou moci starší ženy udělat obrázek o tom, jak žije dnešní generace! Možná jim pomůžeš lépe porozumět jejich dcerám. Navíc budeš mít jedinečnou možnost, zeptat se na všechno, co jsi ještě sama nezažila, ale pravděpodobně Tě taky bude čekat:-)

PROČ JSOU VÍTÁNY ŽENY VE VĚKU 80+ A MLADŠÍ ?

Připadáš si už moc stará a máš obavy, že na tvoje životní zkušenosti není nikdo zvědavý? Naopak! Ani z knih a filmů není předávání svědectví o době, ve které jsi vyrůstala tak přínosné, jako když nám vše budeš sama vyprávět. Budeme Ti doslova viset na rtech! Nebo máš obavy, že program fyzicky nezvládneš? Vše je dobrovolné. Můžeš si dělat pauzy a držet své tempo. Vždy se o Tebe někdo postará.

PŘEČTI SI VZKAZY OD MINULÝCH ÚČASTNIC: 

...Neváhej a jeď na toto setkání. Je to úžasný program. Každým dnem se o sobě dozvíš mnoho věcí, které bys o sobě neřekla. Každá máme něco, s čím se potýkáme a s pomocí ostatních to lze řešit. Budeš odjíždět sama se sebou spokojená, vyrovnaná a šťastná.
Zdena73 let
...Neboj se přijmout tuto výzvu a poznat něco nového. Já jsem měla pocit, že zde nemám co dělat. Pobyt jsem dostala darem a chtěla jsem ho vrátit. I přes své pochybnosti jsem odjela a jsem za to ráda. Uvědomila jsem si své vnitřní pochyby o svém jednání i o sobě samé a poznala jsem velice přátelskou skupinu žen.
Ivana60 let
...Neboj se hodit za hlavu na pár dní okolní svět, starosti, práci, děti a povinnosti a přijeď si na pár dní uvědomit samu sebe! Není zapotřebí se bát a je jen na Tobě, co si pustíš do své mysli, svého srdce a své krásné duše.
Hana52 let
... Byl to nezapomenutelný zážitek, který se zapsal navždy do mého srdce. Tolik úžasných silných prožitků jsem do svých 65 let neměla. Vracím se domů obohacená, silnější a plná nových podnětů. Mokoša mě naučila přijímat a je to pro mne velký dar.
Olga65 let
...Na Mokoši se ze mě nikdo nesnažil dělat ezoterickou vílu a nestala jsem se jí. Získala jsem spoustu různých cenných pohledů na život. Třeba na to, jak moc doba ovlivňuje životy obyčejných lidí a jak moc těžké je přerušit předávání strachu skrze generace.
Jitka26 let
...Dostala jsem Mokošu darem a nevěděla jsem, jestli mám brečet nebo nadávat! Nové prostředí, spousta cizích žen a moje obavy, co tady sakra dělám? Bylo však neuvěřitelné, jak skupina naprosto odlišných žen dokáže spolupracovat a navzájem se podporovat. Děkuji za zkušenost dobrodružství, pochopení, sílu a za tak krásný dárek!
Hanka30 let

JEŠTĚ O SETKÁNÍ: 

Na Mokoše můžeš především zjistit, co je Tvoje ženství a jak z něj můžeš čerpat. Předat svoje zkušenosti se situacemi, do kterých se jako ženy dostáváme a načerpat zkušenosti ostatních mladších i starších žen. Odpočinout si, načerpat síly a získat nová přátelství.

Nechej na sebe zapůsobit atmosféru setkání a pokud s Tebou bude rezonovat, přidej se do společenství žen, které si dokáže dávat sílu i radost ze života v ženském těle, podporovat se a sdílet svoje životní zkušenosti. Přijeď zjistit, co je konstanta, která nás ženy spojuje napříč generacemi a co je naopak ženství poplatné své době a nárokům společnosti.

Nečekej terapii, horování na muže ani vizážistku. Kurz je určen pro ty, které by se chtěly setkat nejen s ostatními, ale také s vlastní vnitřní ženou. Možná letmým dotykem, možná pomalým a tichým obcházením okolo, možná při velkém nasazení, možná tváří v tvář sama sobě.

To jsou nevyšlapané cestičky mezi věky, po kterých bychom se rády vydaly v rámci kurzu Mokoša. Tato slovanská bohyně je mimo jiné patronkou tkadlen. Přijeď vetkat nitku svého osudu do společného setkání, podělit se o  příběh či naslouchat a užít si program plný milých překvapení.

MOKOŠU PRO VÁS PŘIPRAVUJÍ:

Petra Drahanská 

Blanka Toulová

Simona Trávníčková 

S ČÍM ODJÍŽDÍ NAŠE ÚČASTNICE

Nikdy jsem netušila, jakou sílu má sdílení a jak hluboký má smysl!
Pirátka87 let
Čím více máme mobilů a dalších komunikačních technologií, tím více se potřebujeme setkávat!
Petra29 let
Překvapilo mě, jak skrze sdílení slabosti lze získat obrovskou sílu!
Jana30 let
Je vyjímečné potkat se s tolika cizími ženami a zažít takovou otevřenost!
Hana54 let
Uvědomila jsem si, navzdory své síle, jak moc potřebujeme vztahy s blízkými lidmi, protože bez nich je nám naše síla k ničemu.
Petra34 let
Můj muž si myslel, že nám byly odebrány mobilní telefony, ale to my jsme jen neměly čas zavolat. Pořád bylo co dělat, čemu se smát a nad čím se udivovat!
Ivana60 let
Něco nás ženy prostě spojuje. Rozpláčeme se a rozřechtáme se všechny stejným věcem.
Vlasta68 let
Každá z nás jsme jiná, jako květina. Každá z nás jinak voní, má jiné barvy, ale všechny nás spojuje hlína svojí vlhkostí, živinami a propojenými kořeny. V tom cítím naši jednotu, naše ženství.
Katka43 let
Odjíždím s hrdostí na to, že jsem žena!
Ludmila52 let
Až teď zpětně jsem pochopila, proč mě sem moje rodina poslala. Dřív než já sama už na mě asi viděla, jak jsem ustrnula, přestala vyjadřovat lásku a jak moc potřebuji odvahu ke změně. A za to jí teď děkuji.
Lída61 let
Každá žena potřebuje být někdy slabá a tady si to může dovolit.
Zdena73 let
Získala jsem spoustu nových pohledů na to, kolik okolností nás ovlivňuje a jak silný mají vliv na naše ženství.
Jitka26 let
Nechtěla jsem být ženou, abych nebyla jako moje máma, ale netušila jsem, jak jsem se ochuzovala. Být ženou je kouzelné a tajemné. Vnímám teď svoje prsa, boky a zadek a je to skvělé! Uvědomila jsem si, jak nádherné je žít pro maličkosti, pro úsměv, pro zatočenou sukni!
Jana26 let

MÉDIA:

Článek na blogu Ženy ženám

čtěte více zde

Rozhovor v Českém rozhlase

poslechněte si zde

Vystoupení na  TEDx

poslechněte si zde:

Rozhovor v ČR PLUS 

poslechněte si zde

Rozhovor pro Pavý domácí časopis

poslechněte si zde:

Článek na blogu iDnes

čtěte více zde

VÍCE INFORMACÍ K PŘIHLÁŠCE A CENĚ KURZU: 

PŘIHLÁSIT SE MŮŽE KAŽDÁ ŽENA VE VĚKU 20 - 100 LET

Program kurzu je intenzivní, ale zároveň uzpůsobený rozličným věkovým kategoriím i individuálním fyzickým i psychickým možnostem. 

MÍSTO: Penzion Statek Habří

TERMÍN: 22. - 27. 4. 2023

ČAS: Po 16:00 – So 13:00

Volitelná cena programu: 8 900 - 14 900 Kč

Cena ubytování a stravy:  5 200 Kč

Celková cena kurzu Mokoša: 14 100 - 20 100 Kč

Pokud je cokoliv nejasné nebo máš otázky, napiš na mokosa@mokosa.cz

CENA KURZU JE OTEVŘENÁ

Cena za ubytování a stravu je fixní podle cen střediska, na které jedeme. Cena za program je otevřená. Můžete zaplatit částku v rozmezí 8 900 Kč - 14 900 Kč. Proč? Nejnižší cena pokrývá přímé náklady kurzu (přípravu a realizaci šestidenního programu kurzu vedeného lektorkami, materiál potřebný na program a překvapení pro účastnice). Každá žena je v současné době v jiné životní situaci, každá z nás prožívá život jinak a má jiné možnosti. Pro některou je cena kurzu příliš vysoká, pro některou nepochopitelně nízká. Některé ženy si mohou dovolit zaplatit víc a podpořit tak jiné ženy, které to štěstí v současné době nemají. Rády bychom díky otevřené ceně vytvářeli rezervu pro možnost snížení ceny ženám ve věku 80+ a ženám, které jedou na kurz v rodinné linii dcera - máma - babička, což více zatěžuje rodinný rozpočet. 

Napište nám, pokud máte zájem vědět, co Mokoša chystá. Rády Vás budeme informovat.