DĚKOVNÝ RITUÁL MATCE ZEMI - SVÁTEK MOKOŠI 

JEDNOU ZA ROK MŮŽEŠ  PODĚKOVAT MATCE ZEMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Podzimní setkání všech účastnic Mokoši a jejich hostek.

Jednotlivá setkání (Mokoša, Dcerečky, Dcerky, Retreat nebo on_line kruhy) jsou v jistém slova smyslu iniciačními rituály, kterými jsi měla možnost vstoupit do komunity žen, kterým na sobě záleží. Tuto komunitu chceme udržovat v živém kontaktu především prostřednicvím tohoto každoročního setkání. Přijeď znovu! Krásně se potřebujeme.

Milé ženy, absolventky našich setkání! Podzimní svátek Mokoši, který se slaví vždy poslední pátek v říjnu, je víkendové setkání otevřené všem ženám, které se chtějí aspoň jednou do roka potkat a poděkovat Matce Zemi za život. Setkání je otevřeno ženám, které se v minulosti účastnily některé akce v rámci projektu Mokoša.

Na setkání ale mohou přijet také jako hostky na osobní pozvání ženy, která již akci Mokoši absolvovala i další ženy, které prozatím na žádném kurzu nebo setkání nebyly, ale které chtějí nahlédnout pod pokličku Mokoši. V těchto případech však spoléháme na citlivé uvážení našich absolventek, komu se chtějí  stát průvodkyní.

 

CO MŮŽETE NA SETKÁNÍ ZAŽÍT:

Mezigenerační poradní kruhy

Setkání je sváteční příležitost, kdy se sesedneme v mezigeneračních kruzích a promluvíme k otázkám, které se nás bytostně týkají z pohledu různých životních fází. Je to jedinečná příležitost zažít kolektivní moudrost ženství. 

Imaginace

V rámci přípravy na rituál se ponoříme samy do sebe a v imaginaci nalezneme, co je už v našich životech potřeba odevzdat.  

Vonné esence

Celý proces je podpořen přítomností vonných esencí z dílny alchymisty Ivana Truksy.  Jeho vůně podporují témata a atmosféru setkání více, než je na první pohled patrné. 

Děkovný rituál pro Matku Zemi

Celý sobotní den věnujeme přípravám na děkovný rituál pro Matku Zemi . Naladíme se na sebe, na náš záměr, na skupinu, na svátečno, na Zemi a na význam rituálu tak, aby společný odchod na louku byl vyvrcholením celého procesu. Večer nás pak čeká večerní oslava, v rámci které si můžeme vzájemně popovídat i mimo řízený program.  

Tvořivé dílny

Můžete se ale také \"jenom\" ponořit do tvoření a užít si \"tady a teď\" při nějaké kreativní činnosti. 

Posvátné geometrie

V postavené geometrii z krystalů, minerálů a vzácných kamenů  se můžete propojit se sebou a užít si noblesu i sílu darů Země.

Konstelace

Na setkání můžete zažít intuitivní přístup založen především na vnímání informací, které zcela obcházejí naši rozumovou složku. Jde o hlubokou cestu k informacím pod povrchem situací pro ty, které se nebojí pohledu do zrcadla své duše.

Bálintovské skupiny

Skupiny jsou připraveny pro ženy, které se chtějí podívat na nějaké své téma očima ostatních žen. Technika vyhovuje těm, které milují jasnou a pevnou strukturu a přesto ocení intuitivní vhledy a obrazy, které budou přicházet ostatním ženám. 

Termín: 25. - 27. 10. 2024

Místo: Apartmány na vršku (Libchavy)

Cena programu je otevřená: 2 500 Kč až 4 000 Kč. 

Pokud jede na PMS holčička s maminkou nebo babičkou, neplatí holčička, dívka (do věku 18 let) za program.  

Cena za ubytování a stravu: od 240 Kč do 2 390 Kč podle typu ubytování + strava 1 000 Kč

Cena za program je otevřená. Můžete zaplatit částku v rozmezí 2 500 Kč až 4 000 Kč. Proč? Je plně na vás, jakou cenu v tomto rozmezí zvolíte. Nejnižší cena pokrývá přímé náklady kurzu (přípravu a realizaci víkendového programu kurzu vedeného několika lektorkami, materiál potřebný na program a překvapení pro účastnice). Každá žena je v současné době v jiné životní situaci, každá z nás prožívá život jinak a má jiné možnosti. Pro některou je cena kurzu příliš vysoká, pro některou nepochopitelně nízká. Některé ženy si mohou dovolit zaplatit víc a podpořit tak jiné ženy, které to štěstí v současné době nemají. Rády bychom díky otevřené ceně vytvářeli rezervu pro možnost zachovat nízkou základní cenu pro ženy, které jedou na kurz v rodinné linii dcera - máma - babička, což více zatěžuje rodinný rozpočet, a ženy, co si plnou cenu nemohou v současné životní situaci dovolit. 

Těšíme se na setkání! 

Simona Trávníčková, Petra Drahanská, Blanka Toulová a 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Napište nám, pokud máte zájem vědět, co Mokoša chystá. Rády Vás budeme informovat.