Setkání sama se sebou v kruhu žen 

Pročisti své tělo i mysl a dovol svým přáním, ať se stanou! Umíš čarovat!

Nejbližší termín:

Retreat

Mokoši

30. 7. - 4. 8.

Pobytové mezigenerační setkání žen ve věku 18 - 100 let, které to se sebou myslí vážně a chtějí se zaměřit na to, co nás ženy vyživuje po fyzické, mentální, emoční i spirituální stránce. Díky kruhu žen se v bezpečném prostředí dostaneš úplně sama k sobě.

Usedlost Lozice 

Retreat Mokoši je setkání žen, které to se sebou myslí vážně. Pojďme se opět setkat a pověnovat se důležité otázce, kterou je čas od času potřeba si položit: Co mě vyživuje? Kruh žen tentokrát nebude cílem, ale prostředkem, díky kterému se v bezpečném prostředí dostaneš úplně sama k sobě. Ostatní ženy se společnou zkušeností z Mokoši tě budou podporovat, inspirovat tě, zrcadlit ti samu sebe a doprovodí tě do tvého srdce k jeho nejhlubším přáním, díky kterým budeš moci udělat tento svět opět o něco krásnější! 

Co nás vyživuje

Zaměříme se na to, co nás ženy vyživuje po fyzické, mentální, emoční i spirituální stránce.Pročistíme se na všech úrovních. Velmi odlehčená strava a program, ve kterých nebudeme chodit kolem horké kaše. Společnost blízkých žen s mokoší zkušeností zajistí bezpečné prostředí pro vzájemné sdílení i léčení. 

Program je primárně určen ženám, které již s námi na Mokoše nebo jiné akci našeho spolku byly. Ale bude jistě místo i pro ty, které si nemohou udělat čas na ženské setkání jindy, než během letních prázdnin. V každém případě je potřeba být připravena, vydat se skutečně sama k sobě!  

Doporučení pro tělo  

 • pravidelná a zdravá výživa těla
 • dostatečný spánek
 • pohyb, dech a doteky

S čím Ti pomůžeme

 • vydržíš týden pouze na odlehčené stravě
 • podpoříme Tě při detoxikaci
 • naladíš se na své tělo v celé jeho kráse

Doporučení pro duši  

 • přestaň dělat to, co Tě netěší
 • přestaň to dělat s těmi, kteří Tě netěší
 • nech se vést a přijímej to nejlepší pro Tebe

S čím Ti pomůžeme

 • získáš náhled na svoji životní situaci
 • pročistíš vztahy a role, které už ti neprospívají
 • uvědomíš si, co by sis skutečně přála

Setkání je zakončeno podpůrným rituálem splněných přání 

Příběh Jany 

Sedím a vybaluji si svoje věci v novém bytě, v novém městě, v novém světě. Od posledního setkání se hodně změnilo. Do ruky mi padnul deník z Retreatu. Tak jsem si jím začala listovat. Otevřel se na dvojstraně, kde jsou zápisky z našeho koučování. Pamatuju si to jako dnes, byla jsem ve trojici s Vlastou a Zuzkou a měly jsme si vzájemně říct, co si přejeme, jak se to stane a jak se u toho budeme cítit. Čtu si ty řádky, co mi pečlivě Vlasta zapsala podle toho, co jsem jim tehdy řekla. Teda snažím se číst. Nejde to, do očí se mi derou slzy a svírá se mi žaludek. Jak jsem na tohle mohla zapomenout? Jak je to možné? Jak je možné, že to funguje? Po tváři mi už tečou slzy proudem, očistné slzy plné radosti, vděčnosti a dojetí. Nemůžu uvěřit, že se mi to opravdu stalo, že se to děje, že právě prožívám svůj splněný sen.

V deníku z doby, kdy jsem byla už několik let bez partnera, moje hodiny už řvaly na poplach a já se pomalu začínala smiřovat s tím, že mě možná prostě žádný vlastní potomek nečeká, stálo černé na bílém mé přání, že chci být za rok doma na gauči a odpočívat v pokročilém stádiu těhotenství, číst si a chodit na procházky. Mít partnera, který má starost, abych byla v pohodě, vaří mi a těší se na společné miminko. A proč vám to píšu? Protože jsem právě doma, ale jinde doma (přestěhovala jsem se za novým přítelem do jiného města), ležím na gauči, odpočívám v pokročilém stádiu těhotenství, čtu si a chodím na procházky. Mám úžasného partnera, má starost, abych byla v pohodě, vaří mi a těší se na společné miminko. Potkala jsem ho náhodou, na jedné akci, na lodi. Myslim, že jsem ho zaujala smíchem a svojí bezprostředností. Byla jsem totiž mezi lidma, kde jsem se nebála se otevřít a projevit se! Práce na sobě přinesla své plody - děkuji!

Martina

Příběh Martiny 

Milé dámy,
představte si, mně se to splnilo! Na Retreatu jsem si přála, že chci vytvořit svou modní značku oblečení a řešila jsem, aby to nezasáhlo do mé rodiny. Nezasáhlo. Jen v dobrém. A co jsem to vlastně vytvořila? Mikiny pro velké chlapy. Dostatečně široké, prodloužené (aby nelezly ven kasičky) a záda byla v teple, s dlouhými rukávy, s obřími kapsami, aby z nich už nic nevypadlo.Prostě mikiny, které nejsou k dostání. Jsou navržené mnou a ušité u nás - žádná Čajna. Děkuju!

Martina

Příběh Markéty 

Na Mokošu - Retreat jsem si původně jela jen pro naladění na sebe sama a prohloubení zážitku z jarní Mokoši. Během programu ale vykrystalizovalo něco trochu jiného. Záměr, který jsem se dřív tak jasně neodvážila vyslovit a vizualizovat.
První dílky se začaly plnit už během pobytu, dalším to trvalo déle. A to nejdůležitější - vytoužené a roky očekávané děťátko, pak přišlo v tu pravou chvíli. Retreat mi pomohl nasměřovat pozornost na cíl, ke kterému bych pravděpodobně jinak nedošla, příliš zaměstnána tím, jaká cesta je "správná" a jaká "špatná". Ta cesta k naplnění záměru se mi ukázala sama a něco ve mne mě na ni navedlo, plnou důvěry v proces. Díky za ten zázrak!

Markéta

Setkání pro vás připravují 

Petra Drahanská 

Simona Trávníčková

Více informací k přihlášce a ceně setkání

Program kurzu je intenzivní, ale zároveň uzpůsobený rozličným věkovým kategoriím i individuálním fyzickým i psychickým možnostem. Přihlásit se může každá žena ve věku 20 - 100 let. Pokud je cokoliv nejasné nebo máš otázky, napiš nám.

 

MÍSTO: Usedlost Lozice, Lozice 32

TERMÍN: 30. 7. - 4. 8. 2024

ČAS:  Út 16:00 – Ne 13:00

Volitelná cena programu: 9 800 - 14 000 Kč

Cena ubytování a stravy:  6 100 Kč

Celková cena setkání Mokoša: 15 900 Kč - 20 100 Kč

Cena za ubytování a stravu je fixní podle cen střediska, na které jedeme. Cena programu setkání je otevřená. Můžete tedy zaplatit částku v rozmezí 8 900 Kč - 14 900 Kč. Proč? Nejnižší cena pokrývá přímé náklady kurzu (přípravu a realizaci šestidenního programu kurzu vedeného lektorkami, materiál potřebný na program a překvapení pro účastnice). Každá žena je v současné době v jiné životní situaci, každá z nás prožívá život jinak a má jiné možnosti. Pro některou je cena kurzu příliš vysoká, pro některou nepochopitelně nízká. Některé ženy si mohou dovolit zaplatit víc a podpořit tak jiné ženy, které to štěstí v současné době nemají. Rády bychom díky otevřené ceně vytvářeli rezervu pro možnost snížení ceny ženám ve věku 80+ a ženám, které jedou na kurz v rodinné linii dcera - máma - babička, což více zatěžuje rodinný rozpočet. Je-li to váš případ, dejte nám vědět!

KONTAKT: mokosa@mokosa.cz