PODZIMNÍ SETKÁNÍ VŠECH ÚČASTNIC MOKOŠI S DĚKOVNÝM RITUÁLEM

Milé ženy,

absolventky našich setkání!

Jednotlivá setkání (kurz Mokoša, Dcerečky nebo Vnunčky) jsou v jistém slova smyslu iniciačními rituály, kterými jsi měla možnost vstoupit do komunity žen, kterým na sobě záleží. Tuto komunitu chceme udržovat v živém kontaktu především prostřednicvím tohoto každoročního setkání. Přijeď znovu! Krásně se potřebujeme.

Podzimní svátek Mokoši, který se slaví vždy poslední pátek v říjnu, je víkendové setkání otevřené všem ženám, které se chtějí aspoň jednou do roka potkat a poděkovat Matce Zemi za život.

Setkání je otevřeno ženám, které se v minulosti účastnily některé akce v rámci projektu Mokoša (Mokoša, Dcerečky, Vnučky, Retreat...).

Na setkání mohou přijet také jako hostky na osobní pozvání ženy, která již akci Mokoši absolvovala i další ženy, které prozatím na žádném kurzu nebo setkání nebyly, ale které chtějí nahlédnout pod pokličku Mokoši. V těchto případech však spoléháme na citlivé uvážení našich absolventek, komu se chtějí  stát průvodkyní.

Děkovný rituál pro Matku Zemi

Celý sobotní den věnujeme přípravám na děkovný rituál pro Matku Zemi . Naladíme se na sebe, na náš záměr, na skupinu, na svátečno, na Zemi a na význam rituálu tak, aby společný odchod na louku byl vyvrcholením celého procesu. Večer nás pak čeká večerní oslava, v rámci které si můžeme vzájemně popovídat i mimo řízený program.  

Mezigenerační poradní kruh 

Páteční večer již tradičně věnujeme poradním kruhům. Je to sváteční příležitost, kdy se sesedneme v mezigeneračních kruzích a promluvíme k otázkám, které se nás bytostně týkají z pohledu různých životních fází. Je to jedinečná příležitost zažít kolektivní moudrost ženství. 

Co dále můžete na setkání zažít? 

Každá z nás občas potřebuje poradit, nechat se vyslechnout, posdílet, získat náhled na svoji situaci z odstupu od žen, kterým může důvěřovat. Vyberte si svoji cestu a využijte v rámci nedělního dopoledne na našem setkání z pestré nabídky činností.

Bálintovské skupiny

Pro ženy, které se chtějí podívat na nějaké své téma očima ostatních žen. Dva kruhy 6 - 12 žen, ve kterých budete vedeny jasnou strukturou. Na vaše téma budete mít přesně 25 minut. Technika pro ty, které milují jasnou a pevnou strukturu a přesto ocení vhledy a obrazy, které budou přicházet ostatním ženám. Vede Petra Drahanská a Simona Trávníčková

Konstelace

Intuitivní přístup založen především na vnímání informací, které zcela obcházejí naši rozumovou složku. Jde o hlubokou cestu k informacím pod povrchem situací pro ty, které se nebojí pohledu do zrcadla své duše.

Tvořivá dílna

S Martinou Mardžánkou Kučerovou se nejen holčičky, ale i dospělé ženy budou moci ponořit do tvoření. 

Podzimní Mokoší Setkání

Termín: 25. - 27. 10. 2019

Místo: Ekocentrum Loutí

Cena programu je otevřená: 1 800 Kč až 3 000 Kč. Pokud jede na PMS holčička s maminkou nebo babičkou, neplatí holčička, dívka (do věku 18 let) za program.  

Cena ubytování a stravy je fixní dle typu ubytování: 1 600 Kč pokoj s postýlkou/matrací a peřinami (4 ženy na pokoji, je to mezzonet, takže 2 dole a 2 nahoře, v pokojíčku je samostatné sociální zařízení). Stejný pokoj, ale spíte ve spacáku 1 400 Kč na víkend. Na karimatce nebo matraci v sále za cenu 1 200 Kč na víkend.

Těšíme se na setkání! 

Simona Trávníčková,

Petra Drahanská,

Jana Haková,

Blanka Toulová,

Martina Marešová

a

Cena za program je otevřená. Můžete zaplatit částku v rozmezí 1 800 - 3 000 Kč. Proč? Je plně na vás, jakou cenu v tomto rozmezí zvolíte. Nejnižší cena pokrývá přímé náklady kurzu (přípravu a realizaci víkendového programu kurzu vedeného několika lektorkami, materiál potřebný na program a překvapení pro účastnice). Každá žena je v současné době v jiné životní situaci, každá z nás prožívá život jinak a má jiné možnosti. Pro některou je cena kurzu příliš vysoká, pro některou nepochopitelně nízká. Některé ženy si mohou dovolit zaplatit víc a podpořit tak jiné ženy, které to štěstí v současné době nemají. Rády bychom díky otevřené ceně vytvářeli rezervu pro možnost zachovat nízkou základní cenu pro ženy, které jedou na kurz v rodinné linii dcera - máma - babička, což více zatěžuje rodinný rozpočet, a ženy, co si plnou cenu nemohou v současné životní situaci dovolit. 

Napište nám, pokud máte zájem vědět, co Mokoša chystá. Rády Vás budeme informovat.