SVÁTEK MOKOŠI 

Podzimní setkání všech účastnic Mokoši s děkovným rituálem pro Matku Zemi.

 

 

 

 

   Jednotlivá setkání (kurz Mokoša, Dcerečky nebo Vnunčky) jsou v jistém slova smyslu iniciačními rituály, kterými jsi měla možnost vstoupit do komunity žen, kterým na sobě záleží. Tuto komunitu chceme udržovat v živém kontaktu především prostřednicvím tohoto každoročního setkání. Přijeď znovu! Krásně se potřebujeme.

30. 10. - 1. 11. 2020 / Akademie Libchavy: Apartmány na vršku

Milé ženy,

absolventky našich setkání!

Podzimní svátek Mokoši, který se slaví vždy poslední pátek v říjnu, je víkendové setkání otevřené všem ženám, které se chtějí aspoň jednou do roka potkat a poděkovat Matce Zemi za život.

Setkání je otevřeno ženám, které se v minulosti účastnily některé akce v rámci projektu Mokoša (Mokoša, Dcerečky, Vnučky, Retreat...),ale na setkání mohou přijet také jako hostky na osobní pozvání ženy, která již akci Mokoši absolvovala i další ženy, které prozatím na žádném kurzu nebo setkání nebyly, ale které chtějí nahlédnout pod pokličku Mokoši. V těchto případech však spoléháme na citlivé uvážení našich absolventek, komu se chtějí  stát průvodkyní.

CO MŮŽETE NA SETKÁNÍ ZAŽÍT? 

Každá z nás občas potřebuje poradit, nechat se vyslechnout, posdílet, získat náhled na svoji situaci z odstupu od žen, kterým může důvěřovat nebo jen tak pobýt sama se sebou. Vyber si sama svoji cestu, jak prožiješ naše setkání!

Mezigenerační poradní kruh 

Páteční večer již tradičně věnujeme poradním kruhům. Je to sváteční příležitost, kdy se sesedneme v mezigeneračních kruzích a promluvíme k otázkám, které se nás bytostně týkají z pohledu různých životních fází. Je to jedinečná příležitost zažít kolektivní moudrost ženství. 

Děkovný rituál pro Matku Zemi

Celý sobotní den věnujeme přípravám na děkovný rituál pro Matku Zemi . Naladíme se na sebe, na náš záměr, na skupinu, na svátečno, na Zemi a na význam rituálu tak, aby společný odchod na louku byl vyvrcholením celého procesu. Večer nás pak čeká večerní oslava, v rámci které si můžeme vzájemně popovídat i mimo řízený program.  

Konstelace

V neděli můžete zažít intuitivní přístup založen především na vnímání informací, které zcela obcházejí naši rozumovou složku. Jde o hlubokou cestu k informacím pod povrchem situací pro ty, které se nebojí pohledu do zrcadla své duše.

Tvořivé dílny

Můžete se ale také "jenom" ponořit do tvoření a užít si "tady a teď" při nějaké kreativní činnosti. 

Bálintovské skupiny

Skupiny jsou připraveny pro ženy, které se chtějí podívat na nějaké své téma očima ostatních žen. Technika vyhovuje těm, které milují jasnou a pevnou strukturu a přesto ocení intuitivní vhledy a obrazy, které budou přicházet ostatním ženám. 

Termín: 

30. 10. - 1. 11. 2020

Místo:

Akademie Libchavy: Apartmány na vršku 

Cena programu je otevřená: 1 800 Kč až 3 000 Kč. Pokud jede na PMS holčička s maminkou nebo babičkou, neplatí holčička, dívka (do věku 18 let) za program.  

Cena ubytování a stravy je fixní dle typu ubytování: 1 600 Kč pokoj s postýlkou/matrací a peřinami (4 ženy na pokoji, je to mezzonet, takže 2 dole a 2 nahoře, v pokojíčku je samostatné sociální zařízení). Stejný pokoj, ale spíte ve spacáku 1 400 Kč na víkend. Na karimatce nebo matraci v sále za cenu 1 200 Kč na víkend.

Cena za program je otevřená. Můžete zaplatit částku v rozmezí 1 800 - 3 000 Kč. Proč? Je plně na vás, jakou cenu v tomto rozmezí zvolíte. Nejnižší cena pokrývá přímé náklady kurzu (přípravu a realizaci víkendového programu kurzu vedeného několika lektorkami, materiál potřebný na program a překvapení pro účastnice). Každá žena je v současné době v jiné životní situaci, každá z nás prožívá život jinak a má jiné možnosti. Pro některou je cena kurzu příliš vysoká, pro některou nepochopitelně nízká. Některé ženy si mohou dovolit zaplatit víc a podpořit tak jiné ženy, které to štěstí v současné době nemají. Rády bychom díky otevřené ceně vytvářeli rezervu pro možnost zachovat nízkou základní cenu pro ženy, které jedou na kurz v rodinné linii dcera - máma - babička, což více zatěžuje rodinný rozpočet, a ženy, co si plnou cenu nemohou v současné životní situaci dovolit. 

Těšíme se na setkání! Simona Trávníčková, Petra Drahanská, Jana Haková, Blanka Toulová a Martina Marešová

a

Napište nám, pokud máte zájem vědět, co Mokoša chystá. Rády Vás budeme informovat.