MOKOŠA - mezigenerační setkání všech žen ve věku od 20 do 100 let

Milé ženy,

slečny, maminky, babičky, manažerky, studentky, umělkyně, podnikatelky, ženy v domácnosti, ženy moudré, úspěšné, šťastné, odvážné, slabé, jakékoliv, ale především hledající!

Nabízíme vám pět dní pro sebe!

Jste zvány na setkání tří generací. K navazování zpřetrhaných nitek ženské moudrosti. K sbírání střípků babských rad. K vzájemnému naslouchání, vnímání a respektování každého ženského věku. K učení se od sebe pohledem zpět a vpřed. 

Přečti si vzkazy, které Ti napsaly předchozí účastnice:

"Milá budoucí účastnice..."

...Neváhej a jeď na toto setkání. Je to úžasný program. Každým dnem se o sobě dozvíš mnoho věcí, které bys o sobě neřekla. Každá máme něco, s čím se potýkáme a s pomocí ostatních to lze řešit. Budeš odjíždět sama se sebou spokojená, vyrovnaná a šťastná.

Zdena73 let

...Neboj se přijmout tuto výzvu a poznat něco nového. Já jsem měla pocit, že zde nemám co dělat. Pobyt jsem dostala darem a chtěla jsem ho vrátit. I přes své pochybnosti jsem odjela a jsem za to ráda. Uvědomila jsem si své vnitřní pochyby o svém jednání i o sobě samé a poznala jsem velice přátelskou skupinu žen.

Ivana60 let

...Jestli ještě váháš, chci Ti předat osobní zkušenost z nádherných dní, kdy můžeš dělat úplně všechno, včetně toho, že nemusíš dělat nic. Na začátku potkáš neznámé ženy, které Ti skrze své sdílení příběhů a názorů pomohou smát se i plakat, přemýšlet a snít. A když budeš chtít být sama, máš možnost volby. Šest dní pro sebe Ti promění roky života, protože budeš milovat sama sebe.

Karol28 let

...Neboj se hodit za hlavu na pár dní okolní svět, starosti, práci, děti a povinnosti a přijeď si na pár dní uvědomit samu sebe! Není zapotřebí se bát a je jen na Tobě, co si pustíš do své mysli, svého srdce a své krásné duše.

Hana52 let

...Dostala jsem Mokošu darem a nevěděla jsem, jestli mám brečet nebo nadávat! Nové prostředí, spousta cizích žen a moje obavy, co tady sakra dělám? Bylo však neuvěřitelné, jak skupina naprosto odlišných žen dokáže spolupracovat a navzájem se podporovat. Děkuji za zkušenost dobrodružství, pochopení, sílu a za tak krásný dárek!

Zavlečenkyně* Hanka30 let

 * Zavlečenkyně je žena, která na setkání nechtěla jet, ale někdo ji tam poslal. Ve většině případů se jedná o formu daru, který není zavlečenkyně sama schopna, kvůli “dobrému” vychování, odmítnout.

...Na Mokoši se ze mě nikdo nesnažil dělat ezoterickou vílu a nestala jsem se jí. Získala jsem spoustu různých cenných pohledů na život. Třeba na to, jak moc doba ovlivňuje životy obyčejných lidí a jak moc těžké je přerušit předávání strachu skrze generace.

Jitka26 let

... Byl to nezapomenutelný zážitek, který se zapsal navždy do mého srdce. Tolik úžasných silných prožitků jsem do svých 65 let neměla. Vracím se domů obohacená, silnější a plná nových podnětů. Mokoša mě naučila přijímat a je to pro mne velký dar.

Olga65 let

...Byl to úžasný kaleidoskop zážitků, sdílení, moudrosti a objevování ženství v sobě ve společenství nádherných žen a v nádherném rozkvetlém prostředí. Dalo mi to pochopení, porozumnění, smíření a přijetí všeho, co jsem měla a mám v sobě. Děkuji za šanci tu pobýt, a Tobě přeji tuto šanci nepromarnit.

Danka56 let

Nečekej terapii, horování na muže ani vizážistku. Kurz je určen pro ty, které by se chtěly setkat nejen s ostatními, ale také s vlastní vnitřní ženou. Možná letmým dotykem, možná pomalým a tichým obcházením okolo, možná při velkém nasazení, možná tváří v tvář sama sobě.

To jsou nevyšlapané cestičky mezi věky, po kterých bychom se rády vydaly v rámci kurzu Mokoša. Tato slovanská bohyně je mimo jiné patronkou tkadlen. Přijeď tedy vetkat nitku svého osudu do společného setkání, podělit se o  příběh či naslouchat a užít si program plný milých překvapení.

Více o kurzu:

Na Mokoše můžeš především zjistit, co je Tvoje ženství a jak z něj můžeš čerpat. Předat svoje zkušenosti se situacemi, do kterých se jako ženy dostáváme a načerpat zkušenosti ostatních mladších i starších žen. Odpočinout si, načerpat síly a získat nová přátelství.

Nechej na sebe zapůsobit atmosféru setkání a pokud s Tebou bude rezonovat, přidej se do společenství žen, které si dokáže dávat sílu i radost ze života v ženském těle, podporovat se a sdílet svoje životní zkušenosti. Přijeď zjistit, co je konstanta, která nás ženy spojuje napříč generacemi a co je naopak ženství poplatné své době a nárokům společnosti.

pro ženy ve věku 20 - 100 let

Program kurzu je intenzivní a zároveň uzpůsobený rozličným věkovým kategoriím. 

Místo: Ekocentrum Loutí, http://www.ekocentrumlouti.cz/

Termín: 26. 9. - 1. 10. 2017

Čas: Út 16:00 – Ne 12:30

Volitelná cena programu: 5 700 - 10 500 Kč.  

Cena ubytování a stravy: 3 400 Kč.

Celková cena kurzu Mokoša: 9 100 - 13 500 Kč. 

Cena kurzu Mokoša je otevřená

Cena za ubytování a stravu 3400 Kč je fixní. Cena za program je otevřená. Můžete zaplatit částku v rozmezí 5 700 Kč - 10 500 Kč.  Proč? Nejnižší cena pokrývá přímé náklady kurzu (přípravu a realizaci šestidenního programu kurzu vedeného čtyřmi lektorkami, materiál potřebný na program a překvapení pro účastnice). Každá žena je v současné době v jiné životní situaci, každý z nás prožívá život jinak a má jiné možnosti. Pro některou je cena kurzu příliš vysoká, pro některou nepochopitelně nízká. Některé ženy si mohou dovolit zaplatit víc a podpořit tak jiné ženy, které to štěstí v současné době nemají. Rády bychom díky otevřené ceně vytvářeli rezervu pro možnost snížení ceny ženám ve věku 80+ a ženám, které jedou na kurz v rodinné linii dcera - máma - babička, což více zatěžuje rodinný rozpočet. 

10. ročník setkání Mokoša v podzimním termínu pro Vás připravují

Petra Drahanská 

Simona Trávníčková 

Martina Kučerová

Hanka Štěpánová

S čím odjíždí naše účastnice:

Nikdy jsem netušila, jakou sílu má sdílení a jak hluboký má smysl!

Pirátka87 let

Čím více máme mobilů a dalších komunikačních technologií, tím více se potřebujeme setkávat!

Petra29 let

Překvapilo mě, jak skrze sdílení slabosti lze získat obrovskou sílu!

Jana30 let

Je vyjímečné potkat se s tolika cizími ženami a zažít takovou otevřenost!

Hana54 let

Uvědomila jsem si, navzdory své síle, jak moc potřebujeme vztahy s blízkými lidmi, protože bez nich je nám naše síla k ničemu.

Petra34 let

Můj muž si myslel, že nám byly odebrány mobilní telefony, ale to my jsme jen neměly čas zavolat. Pořád bylo co dělat, čemu se smát a nad čím se udivovat!

Ivana60 let

Něco nás ženy prostě spojuje. Rozpláčeme se a rozřechtáme se všechny stejným věcem.

Vlasta68 let

Každá z nás jsme jiná, jako květina. Každá z nás jinak voní, má jiné barvy, ale všechny nás spojuje hlína svojí vlhkostí, živinami a propojenými kořeny. V tom cítím naši jednotu, naše ženství.

Katka43 let

Odjíždím s hrdostí na to, že jsem žena!

Ludmila52 let

Až teď zpětně jsem pochopila, proč mě sem moje rodina poslala. Dřív než já sama už na mě asi viděla, jak jsem ustrnula, přestala vyjadřovat lásku a jak moc potřebuji odvahu ke změně. A za to jí teď děkuji.

Lída61 let

Každá žena potřebuje být někdy slabá a tady si to může dovolit.

Zdena73 let

Získala jsem spoustu nových pohledů na to, kolik okolností nás ovlivňuje a jak silný mají vliv na naše ženství.

Jitka26 let

Nechtěla jsem být ženou, abych nebyla jako moje máma, ale netušila jsem, jak jsem se ochuzovala. Být ženou je kouzelné a tajemné. Vnímám teď svoje prsa, boky a zadek a je to skvělé! Uvědomila jsem si, jak nádherné je žít pro maličkosti, pro úsměv, pro zatočenou sukni!

Jana26 let

Více o kurzu Mokoša 

mezigeneračním setkání žen:

Přečtěte si články, blogy a doporučení realizátorek, 

ale i účastnic kurzu. V rozhovoru pro ČR máte 

možnost slyšet dojmy i jedné z nejstarších účastnic

Blanky Synkové, které bylo na kurzu 84 let !

Článek na blogu Ženy ženám

čtěte více zde

Rozhovor v Českém rozhlase

poslechněte si zde

Článek na blogu iDnes

čtěte více zde

Aktuality na Facebooku

sledujte zde

Napište nám, pokud máte zájem vědět, co Mokoša chystá. Rády Vás budeme informovat.