ON_LINE PORADNÍ KRUHY PRO ČERSTVÉ MAMINKY

OD NOVÉHO ROKU KAŽDÁ DRUHÁ STŘEDA V MĚSÍCI OD 13:00 - 14:30 HODIN

                                       PRVNÍ ROKY MATEŘSTVÍ

 

 

 

 

 

 

 

 

Díky izolaci v pandemii jsme byly v našem spolku nuceny hledat nové možnosti, jak se podporovat v době, kdy nebylo možné se setkávat na živo. Po prvních zkušenostech bylo hned jasné, že poradní ženské kruhy fungují a mají sílu i v online prostředí, a že bychom je rády realizovaly i nadále. Tentokrát je nabízíme ženám, které se na nějaký čas ve svém životě ocitají v určitém smyslu v izolaci díky malým dětem. Přinášíme proto možnost se propojit a podpořit se.

 

 

TÉMATA A TERMÍNY NAŠICH ŠESTI SETKÁNÍ:

KAŽDÁ DRUHÁ STŘEDA V MĚSÍCI OD 13:00 - 14:30 HODIN

LEDEN 2022

  • ROLE MATEŘSTVÍ: 12. 1.
    mateřství přehodnocuje hodnoty, sebepojetí a prostě všechno...
  • PARTNERSTVÍ: 26. 1.
    mění se kvalita i množství společně tráveného času a pracuje to...

ÚNOR 2022

  • DĚTI: 9. 2.
    jsou různé, vyžadují pokaždé něco jiného, spouští jiné procesy...
  • FINANCE: 23. 2.
    se odvíjí od toho, jsi-li na to sama nebo jak se k nim staví tvůj partner...

BŘEZEN 2022

  • PROSTOR PRO SEBE: 9. 3.
    je ještě vůbec součástí Tvého života ... ?
  • MĚNÍCÍ SE TĚLO: 23. 3.
    jeho příbytky, úbytky, zranění, bolesti, funkce, vzhled a jak to asi dáváš ...

Cena za 6 setkání je 3 000 Kč

PROČ SE TOMU VĚNOVAT: 

 

  • protože pohoda mámy je důležitá pro ni samotnou, pro dítě i pro okolí, jenomže v průběhu mateřské často zažíváme různé formy nepohody (duševní, fyzické i sociální)
  • NÚDZ uvádí, že „až každá pátá žena zažije nějaké příznaky duševní nepohody, jako je úzkost nebo deprese. Psychologická podpora bývá často nedostupná nebo je drahá. Navíc až 75 % českých žen na mateřské nebo rodičovské dovolené nevyhledá odbornou pomoc, i když zažívají příznaky duševních poruch. Mezi časté bariéry vyhledání péče patří například předsudky jejich nejbližších nebo nedostupnost hlídání dětí.“
  • protože ženy se často během mateřství cítí osamocené a často si nevědí rady se svými pocity, se svými dětmi nebo se změnami, které se v jejich životech dějí. Navíc cítí tlak být perfektní matkou, aniž by na to měly sílu

PRO KOHO TO JE:

 

  • Žena na mateřské jako my, která je občas úplně v prdeli, že je na všechno sama, všechno jí padá na hlavu, v noci se nevyspí, ve dne je řev nebo řev. Má pocit, že všichni ostatní jsou na tom líp než ona, že si chodí po kávičkách, na procházku do parku, …
  • Má pocit, že se všichni ostatní víc věnují svému dítěti (plavání, Montessori hračky atd.) a že ona nestíhá a má pocit, že své dítě málo rozvíjí, když s ním nikam nechodí. Má pocit, že všichni mají hodný děti, jen ona…
  • Nechápe, jak jiné ženy zvládají chodit na jógu, běhat, jsou upravené jako ze žurnálu. Má pocit, že by měla být dokonalá, stejně jako to vidí na sociálních sítích a potřebuje si o tom s někým popovídat, být pochopená a mít pocit, že je s ní všechno v pořádku...

PRINCIPY NAŠICH SETKÁNÍ:

 

  • PRINCIP REZONANCE
    V tomto kruhu se setkávají právě takové ženy, které spolu na nějaké úrovni rezonují… Hledej, co nás spojuje, na co jsme společně naladěny, co je to, co nás všechny přesahuje a můžeme v tom zahlédnout hlubší moudrost. A to i ve chvílích, kdy Ti některá žena nebo její reakce či komentář “neladí”. I tak hledej, kde se to dotýká i Tvých témat, stránek a otázek. 
  • PRINCIP SYNCHRONICITY
    Náhody neexistují. Vše se děje v příčinných nevysvětlitelných setkáních lidí či událostí v daném čase a prostoru… Vše co zazní nebo co se uděje v těchto kruzích, zasadí naše vlastní témata a otázky do kontextů, které nám pomohou pochopit, co a proč se právě v našich životech děje a jak na to reagovat. 
  • PRINCIP HARMONIE
    V kruhu je vyváženo dávání a přijímání a vytváříme tak harmonické souznění celku, ve kterém má každá své místo… Každá z nás se zapojuje podle svých možností a jen samy sobě jsme soudkyněmi, zda nepřispíváme příliš mnoho nebo málo. Celek by měl ladit. 
  • PRINCIP DŮVĚRNOSTI
    Co v kruzích zazní, to v kruzích zůstává… Informace nevynášíme ani je individuálně nerozebíráme mimo společné setkání. Bezpečný prostor je podmínkou pro možnost se skutečně otevřít v potřebné míře intimity, která může skutečně léčit. Proto takový prostor společně vytváříme a střežíme. 
  • PRINCIP SESTERSTVÍ
    Přejeme druhé, stejně tak jako samy sobě.... Pokud můžeme nějak pozitivně podpořit příběh jiné ženy, uděláme to, protože v konečném důsledku jsme všechny propojeny. Přestože se každá umí sama o sebe postarat, jsme si vědomy toho, že když spojíme síly a energii, jsme schopny v našich životech dělat  zázraky. 

CO TI SETKÁVÁNÍ PŘINESE:

Nebýt na to sama, nemít pocit, že jsem jediná, kdo to nezvládá.
Najít v sobě víc klidu, sebejistoty a svoje vlastní způsoby, jak to všechno zvládat.
Mít k sobě skupinu žen, která Tě podpoří, pochopí a posdílí svoje zkušenosti.

 

KDO TĚ SETKÁVÁNÍM PROVEDE:

SIMONA DOSEDĚLOVÁ

více o Simoně 

 

Je koučka s holistickým přístupem. Pomáhá nahradit stres smyslem a radostí těm, kteří jsou v neustálém spěchu a napětí. Píše svůj blog a články přispívá taky na portál psychologie.cz. Podílí se na realizaci online vzdělávacích a seberozvojových programů svých kolegů na poli koučinku.
Je máma půlroční holčičky a dvouletého chlapečka.

 

VENDULA PECKOVÁ 

Více o Vendy

 

Je lektorka, mentorka a koučka. Pracuje s ženami, které chtějí měnit svět vzdělávání. Dvakrát se účastnila Mokoši, má 3 děti, a proto ví, jaké to je, když se celý váš svět díky mateřství změní. Pomůže vám pochopit, co se ve vašem životě děje, napojit se na to, co je pro vás důležité a najít radost ve vašem životě.

 

 

A JAK VYPADALA NAŠE PŘÍPRAVA? 

 

Nedělejte si iluze. Jsme ve stejném cirkusu jako vy ostatní. Když jsme se potřebovaly spojit přes zoom a vykomunikovat organizaci a program, nejmladší děti visely u prsa, dvouleťák byl odvelen s babičkou a asi čtyřiceti bagry na hřiště, starší děti dostaly misku pistácií, prý by je to mohlo na chvilku zabavit, než to vyloupou. Když jsme stihly probrat asi 20 minut, na jedné straně zvonila babička, že je řev, na druhé straně děti potřebovaly pomoct s loupáním pistácií. Ale daly jsme to dohromady. Myslíme, že budete v chápavé společnosti. 🙂

Pokud Tě odrazuje, že neumíš používat Zoom, nemusíš mít obavy, je to jednoduché a se vším Ti pomůžeme!