Červnový kurz přinesl radost a sdílení do života maminek a jejich dcer

Každý kurz pod hlavičkou Mokoši je jedinečný právě tím, jaké ženy se ho zúčastní. Jejich vzájemné sdílení na kurzech je krásné a zcela nepřenosné pro ostatní. I tak zanechá stopu nejen v každé z žen, ať už velké nebo malé, ale i v jejich dalších životech. O tom, jaký byl kurz Dcerečky, který proběhl v červnu, se s vámi podělí jedna z lektorek, Jana Haková. Hezké léto vám všem, milé ženy.

Červnový kurz Dcerečky byl opravdu krásný. Od středečního večera do nedělního odpoledne si ho naplno užila skupina 13 maminek a 18 holek ve věku 7-12 let v prostorách ekocentra Loutí. Každým dnem jsme prohlubovaly otevřenost skupiny, povídaly si o ženství, o prvních láskách, o síle svatojakubské noci a trhaly byliny pod polštář.

Tančily jsme orientální, šátkové i kruhové tance,  vyráběly mandaly a spirály, zpívaly lidové písničky a mantry. Pouštěly jsme si také sekvence z filmu Odvážná Vaiana a povídaly si o tom, čím je hlavní hrdinka krásná. Uspořádaly jsme na louce slavnost bohyní a předaly holkám poklady, které jsou očím neviditelné.

Bylo krásné pozorovat, jak se holky starají o své maminky, které občas podléhaly dojetí při otázkách jako: „Mami, jsi ráda, že jsem se narodila jako žena?“

Lektorské trio Žanda, Mardžánka a Katka se těší na další ročník v červnu 2018.

Prohlédněte si fotogalerii:

(Foto: Klára Šindelková)

 

Kristýna Maková
Ráda píšu. Nadšeně sdílím. Mám ráda lidi s otevřeným srdcem. Miluju život, cesty, hudbu, filmy v originálním znění a hlas Jana Třísky ve filmech s Bebelem. Živí mě to, že mluvím s inspirativními lidmi a píšu. Kurzu Mokoša jsem se zúčastnila v létě 2014.