TŘETÍ BENEFIČNÍ BAZAR MOKOŠI CHYSTÁME NA BŘEZEN 2020.

DRUHÝ BENEFIČNÍ BAZAR MOKOŠI PROBĚHL 7. 3. 2019,

VE FONDU PRO BABĚNKY MÁME K DISPOZICI 16.000,- KČ!

Do bazárku darovaly a nakoupily pěkné kousky oblečení a šperků ženy, které fandí Mokoše, jejím aktivitám a souzní s  posláním spolku. Podpořily tak  stipendijní fond pro naše baběnky, které na Mokoších kurzech zastupují velmi důležitou roli pamětnic a žen s životním nadhledem. Peníze, které jsme prodejem věcí vybraly, poskytneme na snížení jejich účastnických poplatků. Zkoušení, vybírání a nakupování oblečků oživil doprovodný program, v rámci kterého proběhlo autorské čtení a prezentace našich milých hostů i živá hudba. Děkujeme všem za jejich vystoupení:
 
Dana Pirátka Seidlová
Dana Pirátka Seidlová
Růže pro Elišku Krásnohorskou

Pirátka se narodila v roce 1929. Od roku 1970 žila v emigraci ve Švýcarsku, kde pracovala jako zdravotní sestra v nemocnici. Věnovala se českému skautskému hnutí v zahraničí a exilové publicistice. Po celou dobu byla v kontaktu s českým disidentským hnutím. V posledních letech žije střídavě v Praze a Curychu.

Pavlína Lerchová
Pavlína Lerchová
Jako Fénix z popela

Narodila se v roce 1967 v Mostě. Pracuje na volné noze jako mentální i procesní kouč, lektor a trenér v oblasti osobního rozvoje. Její kurzy jsou inspirací nejen pro ty, kteří se potýkají s náročnou životní situací.

Jaroslav Svozil
Jaroslav Svozil
Tetiny deníky

Brněnský básník, žije a tvoří od r. 1948 v Brně. Zprvu se zmohl jen na říkanky, vycházeje z předpokladu, že tyto literární útvary zatěžují milovníky poezie nejméně, podobně jako texty písniček (Avocado). „Mají-li říkanky pro někoho více vrstev, je to jeho problém“, dodává autor, jehož původní profese je architekt.

Petra Drahanská (zpěv) a Jan Fiala (kytara)

Simona Trávníčková (zpěv) a Ota Holec (klávesy)

Během večera vystoupila se svojí prezentací také mladá nadějná módní návrhářka Daniela Pešková:

 

Daniela má vyjímečný cit pro vyjádření objemů pomocí absolutně precizních, čistých střihových řešení. Její modely vyzařují klidnou, leč sebevědomou energii, podtrhují ženskost a eleganci. To vše podporují také exkluzivní materiály, jako například 100% vlna či hedvábí. Oděv chápe jako konečnou vrstvu lidského těla, jež zaobírá velkou část lidské existence. “Oděv, který je naší neoddělitelnou částí je skořápkou, která schovává, je naší sebereflexí, zrcadlem, pokračováním i dokončením nás samých. Skrze módu a oblečení můžeme přijmout naši identitu nebo se lehce adaptovat do jiné. Její fascinace lidským charakterem a jeho samotný vývoj v rámci individua a společnosti, je pro její práci stěžejní.

DĚKUJEME VŠEM HOSTŮM A ÚČINKUJÍCÍM VEČERA: 

 PRVNÍ BENEFIČNÍ BAZAR K 10. VÝROČÍ MOKOŠI PROBĚHL 14.12.2017

I tehdy do bazárku darovaly a nakoupily pěkné kousky ženy, které fandí Mokoše, jejím aktivitám a souzní s  posláním spolku. Podpořily tak  stipendijní fond pro naše baběnky, které na Mokoších kurzech zastupují velmi důležitou roli pamětnic a žen s životním nadhledem. Peníze, které jsme prodejem věcí vybraly, poskytneme na snížení jejich účastnických poplatků.  

DĚKUJEME HOSTKÁM VEČERA: 

20+

Ilustrátorka Eliška Podzimková je člověk, který se nebojí udělat krok do neznáma. V devatenácti odjela studovat do New Yorku a místní zaujala netradičním dokreslováním fotografií americké metropole. Tvořila ilustrace pro světově známého kuchaře Jamieho Olivera i pro magazín Vogue. Vloni se vrátila zpět a představila se projektem Dokreslené Česko pro iDnes, vznikla i spolupráce s Tomášem Klusem na jeho turné Recyklus. Po vlastní zkušenosti s nemocí spolupracuje s organizací Můj nový život věnující se dětem se zhoubným onkologickým onemocněním.

40+

Majitelka hlavy, kterou proběhl nápad na založení Pravého domácího časopisu. S toutéž hlavou Petra v předchozích dvaceti letech moderovala na různých rádiích i televizích a všelijak se potulovala světem médií. Dnes má s manželem a tátou rodinné vydavatelství a baví ji učit se od všech inspirativních lidí. Pravý domácí časopis v Mokoše milujeme http://www.pravydomaci.cz/o-nas

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ PŘISPĚLI A TAKÉ: 

ZA HUDEBNÍ DOPROVOD

Hudebně akci doprovodil skvělý muzikant (finalista soutěže Pianista roku 2015) Ondřej Kovář

ZA ORGANIZACI VEČERA 

Akci krásně připravila a zorganizovala Blanka Toulová
 
 

ZA ROLI MODERÁTORKY 

Akcí nás provedla moderátorka Simi Trávníčková (lektorka, herečka a zakladatelka improdivadla Bafni).

POKUD BYSTE SE CHTĚLI PŘÍŠTĚ PŘIDAT: 

Co se nám do bazárku hodilo: 

 • 1
  dámské oblečení
  hezké, čisté a nepoškozené dámské oblečení, které by podle Vašeho nejlepšího vědomí a svědomí mohlo oslovit další ženy ke koupi: topy, sukně, kabáty, kalhoty, šaty
 • 2
  šperky
  náušnice, náhrdelníky, brože, čelenky atd.
 • 3
  doplňky
  šály, šálky, kloubouky, čepice, atd.
 • 4
  retro věci
  stylové kousky, které už jinde neseženete, kvalita, která nestárne

Co se nám do bazárku nehodilo: 

 • 1
  šílenosti
  moc ulítlé a divoké kousky co jsou vhodné spíše na karneval, tedy i ty, co byly moderní před 20ti lety
 • 2
  hadry
  příliš obnošené věci vhodné spíše na dožití na chalupu/ na zahradu
 • 3
  zničené kousky
  cokoliv, co je nefunkční a rozbité - např. má to rozjetý zip, díru na boku, propálenou krajku, nepárové náušnice, ulomené náhrdelníky atd.
 • 4
  prostě příliš...
  zajeté boty, střevíčky, spodní prádlo a plavky