BENEFIČNÍ BAZÁREK K 10. VÝROČÍ MOKOŠI PROBĚHL 14. 12. 2017 A VYBRALO SE CELKEM 11.56O,- Kč! DALŠÍ PLÁNUJEME 7.3. 2019 V BRNĚ.

Do bazárku darovaly a nakoupily pěkné kousky ženy, které fandí Mokoše, jejím aktivitám a souzní s  posláním spolku. Podpořily tak  stipendijní fond pro naše baběnky, které na Mokoších kurzech zastupují velmi důležitou roli pamětnic a žen s životním nadhledem. Peníze, které jsme prodejem věcí vybraly, poskytneme na snížení jejich účastnických poplatků.  

DĚKUJEME HOSTKÁM VEČERA: 

20+

Ilustrátorka Eliška Podzimková je člověk, který se nebojí udělat krok do neznáma. V devatenácti odjela studovat do New Yorku a místní zaujala netradičním dokreslováním fotografií americké metropole. Tvořila ilustrace pro světově známého kuchaře Jamieho Olivera i pro magazín Vogue. Vloni se vrátila zpět a představila se projektem Dokreslené Česko pro iDnes, vznikla i spolupráce s Tomášem Klusem na jeho turné Recyklus. Po vlastní zkušenosti s nemocí spolupracuje s organizací Můj nový život věnující se dětem se zhoubným onkologickým onemocněním.

40+

Majitelka hlavy, kterou proběhl nápad na založení Pravého domácího časopisu. S toutéž hlavou Petra v předchozích dvaceti letech moderovala na různých rádiích i televizích a všelijak se potulovala světem médií. Dnes má s manželem a tátou rodinné vydavatelství a baví ji učit se od všech inspirativních lidí. Pravý domácí časopis v Mokoše milujeme http://www.pravydomaci.cz/o-nas

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ PŘISPĚLI A TAKÉ: 

ZA HUDEBNÍ DOPROVOD

Hudebně akci doprovodil skvělý muzikant (finalista soutěže Pianista roku 2015) Ondřej Kovář

ZA ORGANIZACI VEČERA 

Akci krásně připravila a zorganizovala Blanka Toulová
 
 

ZA ROLI MODERÁTORKY 

Akcí nás provedla moderátorka Simi Trávníčková (lektorka, herečka a zakladatelka improdivadla Bafni).

POKUD BYSTE SE CHTĚLI PŘÍŠTĚ PŘIDAT: 

Co se nám do bazárku hodilo: 

 • 1
  dámské oblečení
  hezké, čisté a nepoškozené dámské oblečení, které by podle Vašeho nejlepšího vědomí a svědomí mohlo oslovit další ženy ke koupi: topy, sukně, kabáty, kalhoty, šaty
 • 2
  šperky
  náušnice, náhrdelníky, brože, čelenky atd.
 • 3
  doplňky
  šály, šálky, kloubouky, čepice, atd.
 • 4
  retro věci
  stylové kousky, které už jinde neseženete, kvalita, která nestárne

Co se nám do bazárku nehodilo: 

 • 1
  šílenosti
  moc ulítlé a divoké kousky co jsou vhodné spíše na karneval, tedy i ty, co byly moderní před 20ti lety
 • 2
  hadry
  příliš obnošené věci vhodné spíše na dožití na chalupu/ na zahradu
 • 3
  zničené kousky
  cokoliv, co je nefunkční a rozbité - např. má to rozjetý zip, díru na boku, propálenou krajku, nepárové náušnice, ulomené náhrdelníky atd.
 • 4
  prostě příliš...
  zajeté boty, střevíčky, spodní prádlo a plavky