Podívejte se, co přinesla Mokoša do života účastnicím kurzů roku 2016

Mezigenerační setkání přinese každé ženě do života něco trochu jiného, otevře i jiná témata. O svůj pohled a zážitky se s vámi podělily účastnice jarního a podzimního kurzu roku 2016. Co přinesla Mokoša do života jim?

PODZIM

Získáte takovou sebedůvěru a všechno, co k ženě patří.

Začnete pohlížet na sebe a uvažovat o sobě tak, jak byste o sobě nikdy neuvažovaly. Dokážete spoustu věcí, o kterých byste si myslely, že je nikdy nedokážete.

Můžete tu mluvit o tématech, o kterých běžně nemluvíme.

Podívejte se na videa a nechte si vše vyprávět přímo od účastnic!

JARO

Myslím si, že žena má v životě takový nezastupitelný úkol. A tím je rozdávat štěstí. A na Mokošu si přijede načerpat toho štěstí, aby ho mohla rozdávat dál, říká jedna z nejstarších účastnic, které bylo v době konání 87 let. Mokoša mi prostě dala náladu, tu potřebnou náladu, abych zvládala ty životní úkoly a taky trampoty.

A o jakou zkušenost se rády podělí další účastnice? Co zažily a co si uvědomily?

Proč na Mokošu jet? Protože se sdílí radost, sdílí se něco takového, co je uvnitř v nás, možná bych to nazvala generační pamětí nebo generační zkušenosti, které v nás jsou hodně hluboko uložené a tady konečně mají možná poprvé příležitost vylézt nahoru. A to všechno je tak naplňující a osvobozující, že vřele doporučuju všem jet.

Je to jedinečná příležitost překročit, co třeba nechcete překročit, nebo jenom něco zjistit nebo si položit nějaké otázky nebo jen tak něco sdílet s kruhem úžasných žen, neuvěřitelně krásných, které potkáváte denně na ulici, ale nevíte, co v nich vlastně je. A je to kouzlo být u toho, když to ty ženy otevírají a sdílejí příběhy. Je to silná věc.

Možnost podívat na věci s nadhledem.

Opravdové uvědomění toho, jakou sílu má žena.

Kristýna Maková
Ráda píšu. Nadšeně sdílím. Mám ráda lidi s otevřeným srdcem. Miluju život, cesty, hudbu, filmy v originálním znění a hlas Jana Třísky ve filmech s Bebelem. Živí mě to, že mluvím s inspirativními lidmi a píšu. Kurzu Mokoša jsem se zúčastnila v létě 2014.