Irena DeLave: Přeju všem ženám obrovskou sílu, jiskru v životě, krásnou naplňující životní cestu, otevřené srdce a dostatek času a prostoru se společně scházet

Podívejte se na video ze série inspirativních žen, které mluví o tom, co pro ně znamená setkávání s dalšími ženami.

Ve spolku Love for Guatemala se snažím pomáhat komunitám mayských žen, a to hlavně skrze jejich nádherné ruční tkaní. Pomáhám jim, aby měly šanci na dostatečnou mzdu.

Tematikou žen se sama zabývám. Zažívám krásná setkání se ženami nejen v Guatemale, ale i tady v Česku. Cítím, že setkávání mezi námi je velmi důležité a hodně nás obohacuje. Mokoše přeju, ať se jí daří, ať má sílu šířit své krásné projekty a dále podporovat ženy. Přijde mi to důležité obzvlášť v téhle době, kdy většinou komunikujeme se svými kamarádkami nebo i sestrami přes smsky, sociální sítě, e-maily a tak dále. A kolikrát nemáme čas se setkat, čas a prostor sdílet. Když to ale uděláme a třeba si popovídáme, zjistíme, že naše starosti někdo také prožil, je v tom obrovská síla. Někdy stačí i jít si někam zatancovat nebo si zazpívat.

Dříve to bylo více normální, ženy draly peří nebo se scházely při práci. Dnes se musíme scházet tak trochu organizovaně, ale je to stále krásné a důležité. Tím, jak mám krásnou šanci zažít některé věci s mayskými ženami v Guatemale, třeba s nimi sedět a přebírat fazole, povídat si a zpívat si u toho, vím, jak je to posilující a osvobozující. Přála bych každé ženě, aby zažila ten pocit jednoty, sesterství. A nemusí to být jen s vaší pokrevní sestrou. Zároveň je krásné scházet se s různými ženami různého věku, oslovit třeba i sousedku. A i když je to starší paní, může nás nějak nás inspirovat. Příběhů a přání by bylo mnoho…

Přeju všem ženám obrovskou sílu, jiskru v životě, krásnou naplňující životní cestu, otevřené srdce a dostatek času a prostoru se společně scházet.

Irena DeLave. V roce 2013 založila projekt Love for Guatemala, bylo to krátce po její třetí cestě do této krásné země, kterou podnikla v doprovodu svého dvouletého syna. Navštívili komunity zdejších obyvatel, některé již známé z předchozích cest, některé nové. Během této cesty Irena víc poznala inspirativní svět mayských žen a jejich dětí. S guatemalskými přáteli začali přemýšlet, kde a jak by mohli pomoci. Guatemala je velice chudá země, takže možností je spousta. Rozhodla se podporovat komunity Mayů prodejem jejich krásných výrobků, podporovat děti ve vzdělání a sázet stromy v Guatemale.
Kristýna Maková
Ráda píšu. Nadšeně sdílím. Mám ráda lidi s otevřeným srdcem. Miluju život, cesty, hudbu, filmy v originálním znění a hlas Jana Třísky ve filmech s Bebelem. Živí mě to, že mluvím s inspirativními lidmi a píšu. Kurzu Mokoša jsem se zúčastnila v létě 2014.