VNUČKY - SETKÁNÍ BABIČEK A JEJICH VNUČEK 

Kurz Vnučky je setkání babiček a jejich vnuček ve věku 7 - 12 let. Čeká vás společné povídání, tvoření, procházky v přírodě, hry a cvičení. Jsou to právě babičky, jejíchž rolí je předat vnučkám moudrost generací žen před nimi a umožnit jim poznat své kořeny "z první ruky". Program je pestrý a zahrnuje různé typy aktivit uvnitř i venku. Nabídneme vám spoustu impulsů pro vzájemné sdílení a společné tvoření. Pokud se obáváte mluvení před skupinou, nebojte se, nebudeme vás nutit. Čas na kurzu Vnučky je věnován především dvojici babička - vnučka a chceme, abyste si jej užily v pohodě a takovém soukromí, jaké si samy nastavíte.

Termín kurzu: 10. - 14. 4. 2019

Místo: statek Výštice v Jižních Čechách http://www.statekvystice.cz/

Více informací k přihlášení níže.

Co chtějí babičky...

Užít si naplno společný a bezstarostný čas s vnučkou, při hezkém programu a v přírodě. A třeba i zjistit, že hrát si je skvělé v každém věku. Načerpat energii a odpočinout si. Inspirovat se vzájemně od ostatních, jak být trpělivou, chápavou a hlavně spokojenou babičkou, ať už vlastní nebo nevlastní, vzdálenou nebo „tou druhou“, prostě babičkou, která tu je, když je jí potřeba, a na kterou se nezapomíná.

Co chtějí vnučky...

Prožít s babičkou hezké chvíle a ujistit se, že ona je tu pro ni, že ji podporuje a má ráda bez nároků a očekávání. Nechat se překvapit, co babička umí a ještě dokáže. Chce slyšet vyprávění o době, kdy babi byla malá, jaké to bylo, když si nerozuměla s kamarádkou, když dostala první pusu nebo co jí v životě pomáhalo, když se jí nedařilo. Potkat se s holkama a užít si letní holčičí partu.

Maminkám...

Uvítáme, když maminky prožijí poslední dopoledne s námi. Bude malý program, piknik a hlavně pocházka po místech, kde babi s dcerkou zažívaly všechna dobrodružství. Zejména mladší holčičky tak plynule přejdou z "jedné náruče do druhé" a bude pro ně loučení s babičkou snazší. Navíc strávit spolu tři generace žen hezké dopoledne bude fajn.

 

MOMENTKY ZE SETKÁNÍ: 

PŘEČTI SI VZKAZY OD MINULÝCH ÚČASTNIC: 

Setkání babiček a vnuček bylo – nevím jak nejlépe vyjádřit prožité chvíle v kruhu úžasných babiček a milých vnuček – Bylo krásné, pohodové a inspirující pro společné chvíle se svou vnučkou.

Zdenababička

Inspirativní a podnětné prostředí mimo okruh rodiny, na místě, kde je krásně a kde to žádná z nás neznala, nám umožnilo vidět se jinak, objevovat na sobě navzájem to, co je doma skryto. Poznat se jinak nejen v čase určeném k povídání, ale především v reakcích na nabízené aktivity, ať už to byl tanec, výtvarná činnost, při zpěvu či péči o svá těla. Určitě i navázání nových kontaktů a sdělování si zkušeností bylo přínosné jak pro babičky, tak i pro vnučky, protože jsme se mohly seznámit třeba s jiným modelem vztahu.

Věrababička

Byly to krásné dny naplněné radostí, tvořivostí a neustálým těšením na to, co bude následovat. Cítila jsem krásné souznění nejen mezi mnou a mojí vnučkou, ale i v celé milé společnosti babiček, dětí a skvělých lektorek kurzu. Díky za to. O kurzu stále s nadšením vyprávím mým známým a mohu ho doporučit všem babičkám. Moc ráda bych se zůčastnila Mokošího kurzu ještě s další vnučkou!

Evababička

VÍCE INFORMACÍ K PŘIHLÁŠCE A CENĚ KURZU: 

MÍSTO: statek Výštice v Jižních Čechách http://www.statekvystice.cz/

TERMÍN: 10. - 14. 4. 2019

ČAS: St 18:00 – Ne 14:00

Volitelná cena programu za dvojici: 5 900 - 11 900 Kč 

Cena ubytování a stravy za dvojici: 4 800 Kč

Celková cena kurzu Vnučky za dvojici: 10 700 - 16 700 Kč

Každá další vnučka: 2 800 Kč za pobyt včetně ubytování, stravy a programu

Důležitá informace: Maminky s námi stráví nedělní dopoledne. Zveme je na ochutnání programu a na společný oběd 🙂

CENA KURZU JE OTEVŘENÁ

Cena za ubytování a stravu je fixní podle cen střediska, na které jedeme. Cena za program je otevřená. Můžete zaplatit částku v rozmezí 5 900 Kč - 11 900 Kč. Proč? Nejnižší cena pokrývá přímé náklady kurzu (přípravu a realizaci programu kurzu vedeného třemi lektorkami, materiál potřebný na program a další nutné náklady). Každá žena je v současné době v jiné životní situaci, každá z nás prožívá život jinak a má jiné možnosti. Pro některou je cena kurzu příliš vysoká, pro některou nepochopitelně nízká. Některé ženy si mohou dovolit zaplatit víc a podpořit tak jiné ženy, které to štěstí v současné době nemají. 

KURZ PRO VÁS PŘIPRAVUJÍ:

Jana Haková

Jsem především mámou tří dětí. Ve svých 42 letech mám dojem, že život teprve začíná a užívám si jej s vášní i klidem. Miluju divadlo, hory, ranní běh a vaření. Mokoša mi otevřela cestu k sobě samé, k mému ženství a k větší životní pohodě. Kurz Vnučky vznikl tak trochu jako dárek mé mámě a dceři, které jsou pro mě moc důležité. 

Garantka kurzu: janahakova007@gmail.com

Martina Kučerová 

Zrozena Mokošou a jsem za to velmi vděčná. Vděčná jsem také za mou báječnou rodinu a tak jsem šťasná žena, která tančí životem, což je zase logo mé pracovní vizitky. S dcerou Kačenkou milujeme všechny naše holčičí chvilky bez taťky a bráchy.

 

 

Katka Pokorná

Budování vzájemného pouta mezi matkou a dcerou vnímám jako zásadní. Sama matkou 21leté dcery učím se stále a děkuji...za dar mít dceru. Je to pro mě cesta k sobě samé, k vlastnímu ženství. Několik let jsem iniciátorkou ženských skupin a poslední dobou mě oslovují maminky dospívajících dcer, abych pro ně "něco" udělala. Jsem ráda, že můžu být při tom.

 

Napište nám, pokud máte zájem vědět, co Mokoša chystá. Rády Vás budeme informovat.