VNUČKY - SETKÁNÍ BABIČEK A JEJICH VNUČEK 

Kurz Vnučky je setkání babiček a jejich vnuček ve věku 7 - 12 let. Čeká vás společné povídání, tvoření, procházky v přírodě, hry a cvičení. Jsou to právě babičky, jejíchž rolí je předat vnučkám moudrost generací žen před nimi a umožnit jim poznat své kořeny "z první ruky". Program je pestrý a zahrnuje různé typy aktivit uvnitř i venku. Nabídneme vám spoustu impulsů pro vzájemné sdílení a společné tvoření. Pokud se obáváte mluvení před skupinou, nebojte se, nebudeme vás nutit. Čas na kurzu Vnučky je věnován především dvojici babička - vnučka a chceme, abyste si jej užily v pohodě a takovém soukromí, jaké si samy nastavíte.

Termín kurzu: 10. - 14. 4. 2019

Místo: bude upřesněno

Více informací k přihlášení níže.

Co chtějí babičky...

Užít si naplno společný a bezstarostný čas s vnučkou, při hezkém programu a v přírodě. A třeba i zjistit, že hrát si je skvělé v každém věku. Načerpat energii a odpočinout si. Inspirovat se vzájemně od ostatních, jak být trpělivou, chápavou a hlavně spokojenou babičkou, ať už vlastní nebo nevlastní, vzdálenou nebo „tou druhou“, prostě babičkou, která tu je, když je jí potřeba, a na kterou se nezapomíná.

Co chtějí vnučky...

Prožít s babičkou hezké chvíle a ujistit se, že ona je tu pro ni, že ji podporuje a má ráda bez nároků a očekávání. Nechat se překvapit, co babička umí a ještě dokáže. Chce slyšet vyprávění o době, kdy babi byla malá, jaké to bylo, když si nerozuměla s kamarádkou, když dostala první pusu nebo co jí v životě pomáhalo, když se jí nedařilo. Potkat se s holkama a užít si letní holčičí partu.

Maminkám...

Uvítáme, když maminky prožijí poslední dopoledne s námi. Bude malý program, piknik a hlavně pocházka po místech, kde babi s dcerkou zažívaly všechna dobrodružství. Zejména mladší holčičky tak plynule přejdou z "jedné náruče do druhé" a bude pro ně loučení s babičkou snazší. Navíc strávit spolu tři generace žen hezké dopoledne bude fajn.

 

MOMENTKY ZE SETKÁNÍ: 

PŘEČTI SI VZKAZY OD MINULÝCH ÚČASTNIC: 

Setkání babiček a vnuček bylo – nevím jak nejlépe vyjádřit prožité chvíle v kruhu úžasných babiček a milých vnuček – Bylo krásné, pohodové a inspirující pro společné chvíle se svou vnučkou.

Zdenababička

Inspirativní a podnětné prostředí mimo okruh rodiny, na místě, kde je krásně a kde to žádná z nás neznala, nám umožnilo vidět se jinak, objevovat na sobě navzájem to, co je doma skryto. Poznat se jinak nejen v čase určeném k povídání, ale především v reakcích na nabízené aktivity, ať už to byl tanec, výtvarná činnost, při zpěvu či péči o svá těla. Určitě i navázání nových kontaktů a sdělování si zkušeností bylo přínosné jak pro babičky, tak i pro vnučky, protože jsme se mohly seznámit třeba s jiným modelem vztahu.

Věrababička

Byly to krásné dny naplněné radostí, tvořivostí a neustálým těšením na to, co bude následovat. Cítila jsem krásné souznění nejen mezi mnou a mojí vnučkou, ale i v celé milé společnosti babiček, dětí a skvělých lektorek kurzu. Díky za to. O kurzu stále s nadšením vyprávím mým známým a mohu ho doporučit všem babičkám. Moc ráda bych se zůčastnila Mokošího kurzu ještě s další vnučkou!

Evababička

VÍCE INFORMACÍ K PŘIHLÁŠCE A CENĚ KURZU: 

MÍSTO: bude upřesněno

TERMÍN: 10. - 14. 4. 2019

ČAS: St 18:00 – Ne 14:00

Cena: bude upřesněna

 

KURZ PRO VÁS PŘIPRAVUJÍ:

Jana Haková

Jsem především mámou tří dětí. Ve svých 42 letech mám dojem, že život teprve začíná a užívám si jej s vášní i klidem. Miluju divadlo, hory, ranní běh a vaření. Mokoša mi otevřela cestu k sobě samé, k mému ženství a k větší životní pohodě. Kurz Vnučky vznikl tak trochu jako dárek mé mámě a dceři, které jsou pro mě moc důležité. 

Garantka kurzu/kontakt: janahakova007@gmail.com

Dana Hrbáčová

Jsem stále pracující babička tří vnoučat a to ve všech podobách – vlastní, nevlastní, vzdálená i ta „druhá“. Mám ráda svou rodinu, tvůrčí činnosti a občas hořkou čokoládu. Učím se přijímat a respektovat co přichází, být trpělivější a naslouchat, dávat prostor pocitům. Mokoša - to je pro mne poznání jak inspirativní a osvobozující je sdílení s ostatními.

 

Napište nám, pokud máte zájem vědět, co Mokoša chystá. Rády Vás budeme informovat.