VNUČKY

 kurz pro babičky a vnučky ve věku 7 - 14 let

píšete nám, že máte prázdniny již plné, proto

KURZ VNUČKY PŘIPRAVUJEME JAKO PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA JARO

Šestidenní setkání babiček a jejich vnuček.

Program není nijak náročný pro babičky jakéhokoli věku.

Společné povídání, tvoření, procházky v přírodě, hry, cvičení a vyrábění.

Nikdo vás nebude nutit mluvit před ostatními nebo dělat věci, které nechcete.

Babičky předají svým vnučkám zkušenosti, co se jim v životě osvědčilo a vnučky babičkám na oplátku připomenou, jak krásné je žít teď a tady, prožívat radost i údiv ze života.

Čas, při kterém se dvě generace ještě více poznají a porozumí si.

Program je dobrovolný, vlídný a odpočinkový.

Impuls rozšířit naše kurzy o tento babičkovský vzešel od žen na podzimním setkání Mokoši. Po Dcerečkách a Dcerkách tak zcela přirozeně přichází Vnučky.

Jsou to právě babičky, jejíchž rolí je předat vnučkám moudrost generací žen před nimi a umožnit jim poznat své kořeny z „první ruky“.

Co chtějí babičky...

Užít si naplno společný a bezstarostný čas s vnučkou, při hezkém programu a v přírodě. A třeba i zjistit, že hrát si je skvělé v každém věku. Načerpat energii a odpočinout si. Inspirovat se vzájemně od ostatních, jak být trpělivou, chápavou a hlavně spokojenou babičkou, ať už vlastní nebo nevlastní, vzdálenou nebo „tou druhou“, prostě babičkou, která tu je, když je jí potřeba, a na kterou se nezapomíná.

Co chtějí vnučky...

Prožít s babičkou hezké chvíle a ujistit se, že ona je tu pro ni, že ji podporuje a má ráda bez nároků a očekávání. Nechat se překvapit, co babička umí a ještě dokáže. Chce slyšet vyprávění o době, kdy babi byla malá, jaké to bylo, když si nerozuměla s kamarádkou, když dostala první pusu nebo co jí v životě pomáhalo, když se jí nedařilo. Potkat se s holkama a užít si letní holčičí partu.

Maminkám...

Uvítáme, když maminky prožijí poslední dopoledne s námi. Bude malý program, piknik a hlavně pocházka po místech, kde babi s dcerkou zažívaly všechna dobrodružství. Zejména mladší holčičky tak plynule přejdou z "jedné náruče do druhé" a bude pro ně loučení s babičkou snazší. Navíc strávit spolu tři generace žen hezké dopoledne bude fajn.

 

12 babiček a 12 vnuček ve věku 7 - 14 let

Místo: Ekocentrum Loutí

Termín: bude upřesněno 

Čas:  Čt 17:00 – Ne 14:00

Cena za program:  bude upřesněno Cena za ubytování a stravu: bude upřesněno

Celková cena platí pro babičku a 1 vnučku. V případě více vnuček bude cena dohodnuta individuálně.

 

 

 

KURZ PRO VÁS PŘIPRAVUJÍ

Jana Haková

Jsem především mámou tří dětí. Ve svých 41 mám dojem, že život teprve začíná a užívám si jej s klidem a smírem. Miluju divadlo, hory, jógu a vaření. Mokoša mi otevřela cestu k sobě samé, k mému ženství a k větší životní pohodě. Poctivě hledám a utvářím vztah k mé dceři Haničce, která je celý tatínek.

Dana Hrbáčová

Jsem stále pracující babička tří vnoučat a to ve všech podobách – vlastní, nevlastní, vzdálená i ta „druhá“. Mám ráda svou rodinu, tvůrčí činnosti a občas hořkou čokoládu. Učím se přijímat a respektovat co přichází, být trpělivější a naslouchat, dávat prostor pocitům. Mokoša - to je pro mne poznání jak inspirativní a osvobozující je sdílení s ostatními.

Napište nám, pokud máte zájem vědět, co Mokoša chystá. Rády Vás budeme informovat.